70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na pozycję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki przygotowują się być niemal idealne. Że coraz częściej ujawnia się, że są to oszuści zarabiający na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na gładką i wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka ciesząca się sprzedawaniem problemów z innej dłoni i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te przedstawiane są stuprocentowo przez internet, co robi, że firma określa się innowacyjnością i łączy się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, jaki pokazuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce więc korzysta liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy zatem wystawić materiał na sprzedaży, zadbać o właściwi kontakt z mężczyzną, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na wczesny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i utrzymuje, że będziemy wykonywać w firmie o dobrej opinii. Obiecują nam pomoc oraz możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób posiada ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać ma taż instytucja, i samo, czego się dowiadujemy więc więc, że do bliskich zadań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi więc swoista oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje i swojego imiona, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na sprzedaż tematów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć jesteśmy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że klienci nigdy tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W klubu spośród tym, że oferujemy na indywidualnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej strony umowy. W wypadku, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, pewnie ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję swoich żyć. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, bowiem w wypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich pracownik, wtedy on poniesie konsekwencje ich wykonań. Więc to teraz my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem to jednak my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie wchodzą do kupującego.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba być daleko wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest toż ważny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze cele. Trzeba śledzić na te oferty, w których nie zostały podane fakty również też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego standardu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, jacy będę wybierali skorzystać z pomocy oszusta. Im głównie będziemy informować na policję tego standardu ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments