70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja Deichmann Świdwin

Promocja Deichmann Świdwin

Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Płaskostopie liczy na wszystkim obniżeniu sklepienia stopy lub przeciwnie jej obniżeniu. Stopa która nie ma płaskostopia nie dotyka całą naszą powierzchnią podłoża. Kości tej stopy są łuk. U stopy która zawiera płaskostopie niestety tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Kamień Pomorski

U tej osoby przystępuje do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie ma do 40% ludzi. By uniknąć powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom dającym nasze podstawowe etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest okazją płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu i obciąża stopy. Zalecane są dwa sposoby płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann

promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące efektem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że cała podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w jakim stopa układa się wysoka i wydaje swoją elastyczność. Płaskostopie powstaje w wszystkim wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do około 3-4. roku bycia płaskostopie jest niemal fizjologiczne, a związany jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i obolałych mięśni. Tym stylem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z rozwojem dziecka. Deformacja stopy w stron płaskostopia zmienia ważne punkty jej podparcia. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp oraz dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale i łydek oraz kręgosłupa. Gra tym wpływ na podłoże w miejscu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje rozpoczynaniem się na podeszwie stopy bolesnych oraz trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może same doprowadzić do rozwoju wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czyli w ekstremalnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie oraz mienie obuwia oraz chodzenie. Istnieje owo niezwykle niewygodne i wskazane będą buty ortopedyczne dla dzieci. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone również długo będące, prowadzić może do rozwoju stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie ale na ćwiczeniu mięśni stóp jednak również noszeniu odpowiednio dobranych, szerokich oraz wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (a tylko po pomocy z lekarzem – nie na własną rękę!) i uważaniu o utrzymywanie prawidłowej pozycje ciała.

Promocja Deichmann Kamień Pomorski

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: granie na palcach, piętach i zagranicznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki siedzącej na ziemi lub chwytanie i budowanie palcami stóp drobnych problemów z ziemi. Czasem przecież w wypadku mocnych i dostarczających duże dolegliwości deformacji stóp, zadania i zachowanie zachowawcze mogą pokazać się nieskuteczne. Konieczny że się okazać to zabieg operacyjny. A obecne jest wskazane tylko w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Kamień Pomorski

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments