70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Radków zamów online

Poczta kurier Radków zamów online

poczta kurier

Z powodu wysokiego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Piechowice jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Piechowice

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, najpierw trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Piechowice pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków każdego miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków z pewnością zauważymy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza jeślipaczki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek z osobna. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości paczek możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy pakunek który potrzebujemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca i sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary pakunku powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Warto pamiętać, że kalkulując wysokość pakunku i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki dotyczące wymiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Piechowice chce żeby wszystkie paczki były transportowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przewracać albo być przygnieciona przez inne paczki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Piechowice odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Piechowice .

Zobacz również poczta Kurier