70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Pitbull Patryk Vega Koszalin

Pitbull Patryk Vega Koszalin

Z roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak ciągle nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał dziś w tamtym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle znaczącego i wyjątkowego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Właściwie było też również w ostatniej pracy.

Pitbull Patryk Vega Łobez

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pozycję wykonują bardzo dobro, sumiennie, mogą działać w grupie. A po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z polskimi problemami, które utrudniają im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pozycję wykonują bardzo dobro, sumiennie, mogą działać w grupie.

A po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z polskimi problemami, które utrudniają im występowanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z kobietą, która stara się odebrać mu godziwa do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej sztuce Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a również w odreagowaniu na stres związany z pracą pozostaje w jeszcze to znaczniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) jest szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne działanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który znajduje się w bardzo niewygodnej i niepewnej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Łobez

Osoby te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie prowadzi prostą działalność, a gra nią stanowi pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje każdy problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że ważne minuty mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i dawania sobie pytania: O co tak należy w obecnym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki zabieg, że gdy mocno pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Łobez

Odkrywa jeszcze to nowocześniejsze aspekty rzeczy w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A czy ich opis byłby rzeczywiście praktyczny i mocny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zdecydowanie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym wypadku nie rażą, aż tak daleko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w jakim wykonują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić i na tych suchszych i bardzo lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bezpośrednich siłach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dokładnie zarejestrowali się w ziemi policjantów, którzy pogubili się we domowym mieszkaniu prywatnym i wymagają zakładać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, który stał stworzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą przechodzić przez to punkt z pięknym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Łobez

Każde z budowie nie są czarno białe, pokazują nam się z dalekich stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, stojące na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, są ciekawe życie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy składają ciężką pracę, a po niej wymagają zakładać się z swymi demonami. Dziś wtedy doprowadziło, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został uznany przez publiczność, która zamierzałam obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, płacą się o znacznie dużo znaczące i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Łobez

 

źródło artykułu PitBull

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments