70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

lombard, życie pod zastaw Nowy Wiśnicz zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Nowy Wiśnicz zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw

Czy istnieje punkt, gdzie można znaleźć fenomenalne okazje? Pozyskać niespotykane przedmioty, które nie są spotykane gdzie indziej? W rzeczy samej, taka lokalizacja istnieje i jest nią każdy komis, jaki tylko znajdziecie. Nie ma dwóch takich samych komisów, w każdym takim miejscu znajdziesz inny wybór, w każdym z nich możesz nabyć odmienny niepowtarzalny obiekt. Nigdy nie wiesz, co znajdziesz. Warto poznawać lombardy, zwłaszcza jeśli jest się zbieraczem, hobbystą lub zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Wolbrom zadzwoń 887 332 665

Wiekowe szpargały, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do komisów jest naprawdę różne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się dziwić, gdyż nasze pierwsze przygody z komisami zapewne nie były za bardzo przyjemne. Jeśli niektórzy to mają w pamięci, to pierwotne lombardy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były ciekawymi lokalizacjami do zwiedzenia. Małe lokale, nieciekawy kierownik, który znajdował się za kontuarem i śledził nasz każdy ruch, a do tego miał niemiły wzrok. Czy komukolwiek w takich momentach chciałoby się spędzić w takim miejscu chwilę i wybierać coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w komisie albo naprawdę jest w wielkiej opresji i szuka tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Wolbrom zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś myśli, że w komisie miał szansę kiedyś osiągnąć jakąś ciekawą kwotę za sprzedaż lub zakup, to błądzi. Szef lokalu zawsze chciał kupować jak najtaniej, a sprzedawać po jak najwyższej cenie, wykorzystując to, że osoby przychodzące nie znali się na transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Szczęśliwie tamte lata już odeszły, a nasze lombardy przesiąka kultura krajów zachodnich, która miewa trochę inne podejście do sprawy, więc mamy szansę śmiało zwiedzać takie lokalizacje, których jest coraz więcej. Obecnie większość komisów jest dość spora. Zwraca się uwagę o to, aby klient czuł się przyjemnie i aby miał szansę coś wybrać. Wszystkobywa dość uporządkowane, aby spokojnie można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Wolbrom zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy teraz może trochę do podstawy, czyli tego, czy w komisach są same wiekowe przedmioty, czy również jakieś nowiutkie i interesujące i może niekiedy bardzo wartościowe? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeśli chodzi o wartość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Po prostu, aby wycenić czegoś wartość, musimy się na tym znać. Można choćby zlokalizować jakieś antyczne meble, które pozornie mogą wydawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć różne szpargały, na przykład zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie są zdatne do naprawy. Dlatego znajdując się w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy interesującego odnaleźć?

W komisach możemy znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest lombard, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy spotkać lombard wyłącznie z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z biżuterią.

Jeśli poszukujemy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w komisie mamy szansę na pozyskanie ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas szansa. Dokładnie możemy obejrzeć przedmiot, poznać jego obrażenia, historię, no i oczywiście wypróbować. Może to być także okazja dla nas, jeśli mamy ochotę na takich przedmiotach trochę zarobić. Możemy przecież kupować obiekty używane i zbywać już jak je naprawimy.

lombard, życie pod zastaw Wolbrom zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeśli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy żyłkę biznesową. Starczy tylko poszukać w sieci i szukać sąsiedzkich komisów. Później od czasu do czasu można odwiedzać je i znaleźć realne okazje.

Komisy, czyli lokalizacje dla pasjonatów

Jeśli mamy jakąś niebywałą miłość i kolekcjonujemy różne interesujące przedmioty, to w komisach możemy w rzeczy samej znaleźć je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i różne inne rzeczy. Po prostu musimy mieć świadomość czego i gdzie poszukiwać.

Wolne w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolny czas w galerii lub w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo przeglądanie tych wszystkich przedmiotów może być już niesamowitą zabawą.

Wiekowe zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie w stanie przybliżyć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas naprawdę wielce zaskakujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi rzeczami.

Odwiedzaj więc od czasu do czasu lombard i po prostu spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, lecz bardzo ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Wolbrom zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy