70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Leczenie trądziku Połczyn-Zdrój

Leczenie trądziku Połczyn-Zdrój

Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Trądzik stosowany jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn obowiązujących w okres dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej stanowi on tematem nastolatków, lecz w wielu przypadkach nigdy nie znika samoistnie, oraz z czasem stan cery tylko się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak pytać o skórę, by odzyskała młody styl.

Leczenie trądziku Trzcińsko-Zdrój

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku powstaje z złej pielęgnacji. Poleca się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale reguła jest taka, że w niniejszy możliwość można tylko pogorszyć stan naszej postaci i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze pytać o cerę trądzikową?

derminax

derminax

Delikatne mycie

Dużo osób do obmywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty nigdy nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go oraz nasilić. Co będzie to idealniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne artykuły do czyszczenia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować delikatny produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w czasie dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w kosmetyku nie wybierał się alkohol, ponieważ potrafi on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi istotne szczególnie w wypadku cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest więcej wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. A w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, oraz jeszcze roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto też przemyśleć wybranie się na środek z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie posiada w bliskiej ofercie firma Nanili Professional. Skutki tego typu działają intensywnie, przynosząc rewelacyjne efekty. Kwasy mogą być zawsze traktowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co świadczą niektórzy, wystawianie osób na leczenie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej poziomu, ale obecnie na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie lepiej więc wyposażyć się w kosmetyk z filtrem UV i zarządzać go codziennie przed wyruszeniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Trzcińsko-Zdrój