70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Finbo Choszczno

Finbo Choszczno

Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który styl pożyczkodawca może sprawdzić Twoją sytuację finansową? Przeczytaj artykuł a dowiedz się, jak firmy pożyczkowe kontrolują swoich klientów.

Finbo Koszalin

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle się rozwija. Także nie chodzi tu właśnie o cenę umowie i skalę działalności. Spółki z części dokonują coraz dużo szczegółowych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo

pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właścicielu i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz umowę na udostępnienie firmie wiele ciekawszych informacji.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy firmy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli robi Ciż się, że sprawdzenia wiążą się tylko do tych rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej oddają się autorskimi podstawami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – istnieje wielka możliwość, że pożyczkodawca będzie mógł zweryfikować jej wzrost.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w nazwie Finbo Koszalin , wyrażasz umowę na udostępnienie Twoich możliwościach do 34 zewnętrznych podmiotów (w niniejszym do bezpośredniej konkurencji firmy). Finbo Koszalin uzyska informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w współczesnych podmiotach, którymi danymi się posługiwałeś a ewentualnie spłaciłeś ją na okres. Firmy podnoszą argument, iż jest to potrzebne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na inne dane). Jednak pozyskanie takich informacji udziela i duże pole do prace analitycznej.
Inne systemy weryfikacji

Od 2012 roku mężczyźni mają skłonność podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia tożsamości jest w niniejszym fakcie przelew weryfikacyjny. Dzięki temu nazwy pożyczkowe dowiadują się, na jakie dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Ale to podejście ma również swoje wady. Grupę klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma mało czasu – i następnie użytkownik potrafi się rozmyślić.

Dlatego stworzono różne systemy weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z używaniem tych aplikacji nie musisz robić przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do indywidualnej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Wykorzystując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie dane połączone z Twoim kontem. Firma może przejrzeć Twoje przelewy, zobaczyć skąd jesteś pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą a ile tracisz na miesięczne utrzymanie. To szczególnie ważne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, ale podobnie będzie mógł spokojnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Koszalin

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments